TRANSPORT
NA LOTNISKO

PRZEWOZY BUSEM

Na lotnisko wygodnie i szybko

Jeżeli szukasz szybkiego i wygodnego transferu na trasie Częstochowa – Lotnisko Pyrzowice, Częstochowa – Lotnisko Balice, Częstochowa – Lotnisko Okęcie, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Analizujemy tu jakie korzyści posiada transfer busem na lotnisko nad środkami transportu publicznego. 

Dojazd do lotniska środkami transportu publicznego do wygodnych nie należy. Wyobraź sobie, żeby pokonać dystans pomiędzy Częstochową a Katowice Airport, musisz skorzystać z co najmniej dwóch środków transportu. Niestety nie ma jeszcze gotowego połączenia kolejowego bezpośrednio łączącego Częstochowę i lotnisko w Katowicach. Prześledźmy zatem typową drogę przejazdu pomiędzy tymi dwoma punktami.

Trasa dojazdu na lotnisko

  • w pierwszej kolejności należy dojechać na dworzec kolejowy w Częstochowie. Nie każdy mieszka w centrum miasta i dojazd do dworca nieraz wymaga zamówienia taksówki lub przejścia z domu na przystanek autobusowy lub tramwajowy.
  • pociągiem dojechać do Katowic, a następnie
  • przesiąść się do autobusu, który bezpośrednio jedzie na lotnisko Pyrzowice.

 Takie połączenie zajmuje nawet 3 godziny!

Do tego musisz się nagimnastykować, aby dopasować do godziny odlotu swojego samolotu (pamiętając o czasie na odprawę) godziny odjazdów i przyjazdów poszczególnych pociągów i autobusów. Wbrew pozorom wcale nie jest to zadanie łatwe. Musisz pamiętać, że opóźnienia w przyjazdach pociągów – zwłaszcza w okresie zimowym – zdarzają się dość często. Na aurę i nasz klimat niewiele możemy poradzić. Warto więc planując wyjazd środkami transportu, lepiej nie wybierać połączeń na styk. Po co potem pędzić na złamanie karku?!
Sama podróż pociągiem w obecnych czasach – fakt – należy do przyjemnych. Jednak już taszczenie dwudziestokilogramowego bagażu w rękach z dworca PKP na autobusowy niewielu się uśmiecha.

Transfer busem na lotnisko

Warto sobie zaoszczędzić tych niedogodności, wybierając po prostu opcję wynajęcia kierowcy z busem. Posiada ona najwięcej korzyści:

  • oszczędność czasu – kierowca podjedzie po Ciebie pod sam dom i pomoże zapakować walizki. Ponadto odchodzą przerwy na przesiadki, więc skraca się czas przejazdu z domu na lotnisko. W efekcie transfer busem na lotnisko Katowice Airport z centrum Częstochowy to już TYLKO 40 minut.
  • wygoda – w pociągu nierzadko brakuje wolnych miejsc zwłaszcza w tygodniu, kiedy ludzie dojeżdżają do pracy lub do szkoły i na uczelnie. Zamiast więc stać w przejściu w wagonie, możesz wygodnie wyciągnąć się na fotelu samochodowym i całkowicie zapomnieć o trudach podróży.
  • bezpieczeństwo – firmy, które oferują transfer busem z lotniska i na lotnisko, zatrudniają bardzo dobrych i do tego doświadczonych kierowców. Samochody natomiast jako wizytówka firmy są w bardzo dobrym stanie technicznym.

 

Reasumując, transfery busem na lotnisko, które oferują prywatne firmy, zapewnią Ci szybki, wygodny i sprawny przejazd. Pamiętaj, busem na lotnisko – zawsze na czas!